TECHNOLOGIE TISKU

tiskárna

TECHNOLOGIE TISKU

RGB netiskneme! aneb proč se může váš leták lišit od náhledu na monitoru

RGB je zkratkou barevného modelu (červená [Red], zelená [Green] a modrá [Blue]). Jedná se o barvy světelných paprsků zobrazovacího zařízení (monitor, obrazovka televizoru nebo displej mobilu). Pokud se nerozsvítí ani jeden paprsek, vidíme černou barvu. Složením tří základních barev vznikne barva bílá. Tomuto barevnému modelu říkáme aditivní.Opakem je barevný model CMYK, založený na subtraktivním míchání čtyř barev (azurová [Cyan], purpurová [Magenta], žlutá [Yellow] a černá [Black]), ze kterých jsou tvořeny všechny ostatní barevné kombinace. CMYK se používá především u reprodukčních zařízení, která tvoří barvy mícháním pigmentů. Nepotištěný papír je typicky bílý (odráží maximum dopadajícího světla). Soutiskem barev vznikne černá.

CMYKem, tj. mícháním základních barev, nelze některé barvy vytisknout a v tom případě se používá tisk přímými barvami, které jsou dodávány přímo výrobci nebo se míchají v tiskárně dle vzorníku Pantone. Obvykle se jedná o tisk jasných barev, stříbrné, zlaté apod.

Tisk ofsetem

V případě využití ofsetové technologie je podklad většinou rozdělen na čtyři základní barvy. Pro každou barvu je zhotovena samostatná tisková forma; jakákoliv další použitá barva (např. Pantone nebo také lak) má svou samostatnou desku. Při tisku se barvy tisknou odděleně (postupně přes sebe) a tím se reprodukovaný obraz spojí do požadované výsledné podoby.

Pro zakázky v oblasti ofsetového plochého tisku využíváme tiskové stroje Heidelberg a KBA formátu B1 a B0+. Tisková kapacita strojů zaručuje rychlý průběh i u zakázek mimořádně velkých objemů.

Pro ofsetový tisk běžně používáme velmi přesné denzitometrické a spektrofotometrické měření hodnot tisku prostřednictvím moderního automatického spektrofotometru Techkon. Kontinuálně se zaměřujeme na modernizování technologií a procesů tak, abychom zákazníkům vždy nabízeli kompletní servis, vysokou kvalitu a rychlé dodací lhůty.

Malonákladový a velkoplošný digitální tisk

Pro zákazníky, kteří preferují menší série POP/POS displejů či omezené série obalů, je určena nejmodernější velkoplošná tiskárna Durst Rho P10 250HS. Díky šířce tisku 2,5 metru s neomezenou délkou, rychlosti až 400 m2/hod. a bezkonkurenční tiskové kvalitě při tisku prakticky na jakýkoliv myslitelný materiál realizujeme v krátkých dodacích termínech standardní i specifické zakázky.

Pro služby v oblasti speciálních zakázek a direct marketingu jsme investovali do špičkové technologie digitálního tisku, která je kvalitou i rychlostí srovnatelná s ofsetovým tiskem. Jako první v regionu střední a východní Evropy jsme instalovali tiskárnu Xerox Color X1000 s vysokou kapacitou tisku až do formátu 488 × 330 mm a možností celoplošného nebo parciálního lakování.

Pomůžeme vám s tiskem i následným zpracováním

Dle požadavků konkrétního projektu navrhneme a využijeme optimální tiskovou technologii – plochý ofset nebo digitální tisk. Zajistíme všechny typy dokončovacích prací a ručního zpracování zakázek, tiskoviny personalizujeme a podle přání klienta zajistíme hromadnou nebo individuální distribuci.

Připravíme funkční kreativní koncept vaší kampaně. Naše výzkumné a vývojové oddělení navrhne optimální konstrukci a vzhled POS materiálů a obalů jak z hlediska působení na zákazníky v místě prodeje, tak umístění a logistiky. 

Vybavení tiskárny LOGIK zajišťuje včasné dodávky v požadovaném termínu.


Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

technologie, postpress

TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

TVAROVÝ VÝSEK Jedná se o klasickou technologii, která dává tiskovině konečnou podobu. Upravuje…

více ›

SLEPOTISK

technologie, postpress, obaly

SLEPOTISK

Prostřednictvím nejmodernějších metod zušlechťování zvýrazníme tiskoviny a obalový materiál…

více ›

KROUŽKOVÁ VAZBA

knižní vazba

KROUŽKOVÁ VAZBA

V roce 2014 jsme modernizovali technologii pro vazbu kovovou vinutou spirálou a kovovým hřebenem …

více ›

DIGITÁLNÍ TISK

tiskárna, tiskový stroj

DIGITÁLNÍ TISK

XEROX Color 1000, formát 330 × 488 mm Durst Rho P10 250 HS, formát až do šířky 2 500 mm ×…

více ›

KBA RAPIDA 164: NÁŠ NEJVĚTŠÍ DĚLNÍK

tiskárna, tiskový stroj, ofsetový tisk

KBA RAPIDA 164: NÁŠ NEJVĚTŠÍ DĚLNÍK

Formát B0+ patří mezi největší tiskové formáty v ofsetovém tisku. Nejenže na něj můžeme…

více ›

DURST RHO P10 250HS

tiskárna, tiskový stroj

DURST RHO P10 250HS

Nové možnosti tisku ve společnosti LOGIK Na počátku roku 2016 rozšířila početné řady našich…

více ›

NEBOJTE SE, MY TO SLEPÍME…

tiskárna, tiskový stroj, obaly

NEBOJTE SE, MY TO SLEPÍME…

Co všechno? Krabičky, lékovky, adventní kalendáře, digiboxy a další papírové a kartonové obaly.…

více ›

ZLATORAŽBA

technologie, postpress

ZLATORAŽBA

Klasická horká ražba je používána již mnoho desetiletí a setkáváme se s ní na luxusních obalech…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP