KBA RAPIDA 164: NÁŠ NEJVĚTŠÍ DĚLNÍK

tiskárna, tiskový stroj, ofsetový tisk

KBA RAPIDA 164: NÁŠ NEJVĚTŠÍ DĚLNÍK

Formát B0+ patří mezi největší tiskové formáty v ofsetovém tisku. Nejenže na něj můžeme natisknout motiv až do rozměru odpovídajícího standardnímu formátu B0, ale lze využít také skládání více motivů na jeden arch a tím uspořit náklady. V tiskárně LOGIK je KBA Rapida 164, stroj formátu B0, rozměrově největším dělníkem z našich tiskových strojů.

Modelová řada Rapida 164 byla výrobcem představena na přelomu let 2012 a 2013 a vychází ze série 145, přičemž obě rodiny se liší především plochou pro tisk. Datum představení ukazuje, že se jedná o nejmodernější generaci strojů, plnou automatiky a dalších chytrých řešení, která směřují především k co nejvyšší rychlosti a kvalitě tisku, stejně jako minimální zmetkovitosti a odpadu. Pro zákazníka to znamená několik věcí – svou zakázku bude mít k dispozici velmi rychle, v maximální možné kvalitě a za minimální náklady, které nejsou zbytečně navyšovány nehospodárným využitím barev či velkým odpadem vzniklým při rozjezdu tiskového stroje.

VELKÝ A RYCHLÝ

KBA Rapida patří díky moderní konstrukci zároveň mezi nejrychlejší stroje s takto velkým formátem. Dle konfigurace dokáže potisknout až 15 000 archů za hodinu. Za osmihodinovou směnu tak pro představu zvládne potisknout až 26 fotbalových hřišť. To je jako skoro všechny stadiony první a druhé české fotbalové ligy (těch je 30).

Předpokládáme však, že nepotiskujete zrovna fotbalová hřiště. Vězte tedy, že běžných A1 posterů zvládne Rapida vytisknout kolem 25 000 za hodinu. Pokud potřebujete katalog formátu A5, díky výkonu KBA Rapida 164 jich za hodinu můžete mít přibližně bezmála 200 tisíc. Pro srovnání, stejně rychlá tiskárna (tedy s kapacitou kolem 12 000–15 000 archů/hod.) s nejběžnějším formátem B2 jich za stejnou dobu zvládne čtyřikrát méně.

POZŘE SKORO COKOLIV

Tedy alespoň co se týká variant papírů. Ve standardní výbavě je KBA Rapida 164 připravena na média s tloušťkou v rozmezí 0,1−0,7 mm. Stejné rozmezí platí v případě výbavy pro potisk výhradně papírů. S výbavou pro potisk hladké lepenky od cca 450 g/m2 zvládne stroj až 1,2 mm silný materiál. Výbava pro potisk mikrovlny je pak nastaven až na tloušťku 1,6 mm, a tak je stroj vhodný pro velmi široké portfolio zakázek.
Obecně patří KBA Rapida 164 celosvětově mezi nejmodernější dostupné technologie pro tisk a provozovatelům nabízí obrovské benefity pro zákazníky v oblasti rychlosti, kvality a ceny tisku. Využití formátu B0+ umožňuje společnosti LOGIK flexibilní přístup k nejrůznějším typům zakázek a maximální produktivitu.

O SPOLEČNOSTI KBA

Společnost Koenig & Bauer neboli KBA z německého Würzburgu je nejstarším výrobcem tiskových strojů na světě. Firmu založili Friedrich Koenig a Andreas Friedrich Bauer už v roce 1817. KBA patří i divize KBA Grafitec, v současné době jediný výrobce ofsetových strojů v České republice. Model KBA Rapida 164 se vyrábí v německém závodě společnosti ve městě Radebeul.


Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

technologie, postpress

TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

TVAROVÝ VÝSEK Jedná se o klasickou technologii, která dává tiskovině konečnou podobu. Upravuje…

více ›

SLEPOTISK

technologie, postpress, obaly

SLEPOTISK

Prostřednictvím nejmodernějších metod zušlechťování zvýrazníme tiskoviny a obalový materiál…

více ›

TECHNOLOGIE TISKU

tiskárna

TECHNOLOGIE TISKU

RGB netiskneme! aneb proč se může váš leták lišit od náhledu na monitoru RGB je zkratkou…

více ›

KROUŽKOVÁ VAZBA

knižní vazba

KROUŽKOVÁ VAZBA

V roce 2014 jsme modernizovali technologii pro vazbu kovovou vinutou spirálou a kovovým hřebenem …

více ›

DIGITÁLNÍ TISK

tiskárna, tiskový stroj

DIGITÁLNÍ TISK

XEROX Color 1000, formát 330 × 488 mm Durst Rho P10 250 HS, formát až do šířky 2 500 mm ×…

více ›

DURST RHO P10 250HS

tiskárna, tiskový stroj

DURST RHO P10 250HS

Nové možnosti tisku ve společnosti LOGIK Na počátku roku 2016 rozšířila početné řady našich…

více ›

NEBOJTE SE, MY TO SLEPÍME…

tiskárna, tiskový stroj, obaly

NEBOJTE SE, MY TO SLEPÍME…

Co všechno? Krabičky, lékovky, adventní kalendáře, digiboxy a další papírové a kartonové obaly.…

více ›

ZLATORAŽBA

technologie, postpress

ZLATORAŽBA

Klasická horká ražba je používána již mnoho desetiletí a setkáváme se s ní na luxusních obalech…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP