TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

technologie, postpress

TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

TVAROVÝ VÝSEK

Jedná se o klasickou technologii, která dává tiskovině konečnou podobu. Upravuje se tak celá škála tiskovin s nepravidelným tvarem. Pro každý produkt se vyrobí výseková forma (matrice), která je soustavou výsekových nožů, rylek, případně perforovacích nožů usazených do dřevěné základové desky. Výseková raznice se upevní do výsekového stroje a nastaví se požadovaný tlak. Během průchodu strojem je na tiskový arch matrice přitlačena a v příslušných místech se tak papír nebo lepenka naryluje, nasekne nebo perforuje.

Díky dlouholetým zkušenostem v oboru jsme schopni nabídnout kompletní portfolio výrobků, které naši zákazníci vyžadují, ve špičkové kvalitě.
Jsme specialisté na obaly všeho druhu. Technologie tvarového výseku se často používá pro výrobu tzv. fixace. Ta zamezí pohybu produktů uvnitř obalu a ochrání je před nárazy a dalšími nepříznivými vlivy během přepravy.

Kromě výseku a perforace naši profesionálové u výsekových automatů zpracovávají nejčastěji jednoduchý přířez, ale i náseky, negativní náseky, odtrhávací zipy i další konstrukční speciality. Pro co nejefektivnější využití výsekových automatů jsme schopni navrhnout řešení planžet s automatickým výlupem či separačním nástrojem pro strojní oddělení odpadů a návrhy uzpůsobit tak, aby byla výroba co nejrychlejší a bez vlivu na kvalitu cenově výhodná.

Správně zhotovená výseková raznice prosekne i několikavrstvou lepenku

Velmi často se technologie tvarového výseku a perforace používá k výrobě dárkových krabiček a obalů, různých wobblerů, barket, prezentačních desek, sloh na smlouvy, visaček a kreativních tiskovin. Pomocí tvarového výseku lze také naseknout svrchní vrstvu etikety, kdy spodní nosný papír zůstane neporušený.

Tiskovina získá výsekem na zajímavosti

Pokud zhotovujeme maketu, lze namísto drahé výsekové matrice použít plotter. Takto můžeme vyzkoušet, zda je požadovaný tvar správný.

Tištěný obal na katalog je zalaminovaný a opatřený lesklým parciálním lakem a výsekem
PERFORACE

Perforace je přerušované proseknutí materiálu tak, aby se od sebe jednotlivé části neuvolnily, ale zároveň se daly snadno odtrhnout. Perforování je nejčastěji používáno u vstupenek, kontrolních lístků, kuponů, stravenek, listů kalendáře nebo trhacího bloku a u okének adventního kalendáře.

Adventní kalendář by se dnes již bez perforovaných okének neobešel

Potřebujete se zeptat na něco ohledně tisku nebo vysvětlit odborný polygrafický termín, který zde není uvedený? Nebojte se zeptat!


Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


SLEPOTISK

technologie, postpress, obaly

SLEPOTISK

Prostřednictvím nejmodernějších metod zušlechťování zvýrazníme tiskoviny a obalový materiál…

více ›

ZLATORAŽBA

technologie, postpress

ZLATORAŽBA

Klasická horká ražba je používána již mnoho desetiletí a setkáváme se s ní na luxusních obalech…

více ›

ZLATOTISK, TZV. STUDENÁ RAŽBA

technologie, postpress

ZLATOTISK, TZV. STUDENÁ RAŽBA

Ražba za studena je technologií nanášení metalického pigmentu přímo v tiskovém stroji. Studená…

více ›

OFSETOVÝ TISK

technologie, ofsetový tisk

OFSETOVÝ TISK

Pro zakázky v oblasti plochého ofsetového tisku využíváme tiskové stroje Heidelberg a KBA.…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP