LEPENÍ DO BLOKU

postpress, technologie

LEPENÍ DO BLOKU

Technologie lepení do bloku (resp. bloková vazba) se používá u tiskových produktů, u nichž je třeba zajistit snadné oddělování listů – jako jsou třeba trhací psací bloky a samopropisovací formuláře. K tomuto účelu se používá tenká vrstva slabě lepícího klihu, kterým se jednotlivé listy slepí dohromady.

Tento typ vazby lze použít pro téměř všechny běžné formáty, hodí se k výrobě malých poznámkových bločků, psacích bloků formátu A5 nebo A4, ale také na rozměrné stolní podložky s plánovacím kalendářem.

Touto vazbou se opatřují i pracovní tiskopisy/formuláře, např. bloky s lékařskými recepty nebo paragony. Všechny tyto tiskoviny jsou většinou kvůli snazšímu psaní vyráběny z nenatíraných papírů. Spodní stranu vyrábíme z pevného kartonu, který slouží jako podložka.

Přes postupující digitalizaci se stále používají samopropisovací formuláře, zejména v oblasti maloobchodu, pohostinství a stavebnictví, protože umožňují rychlé potvrzení dodávek a zdokumentování obchodních záležitostí. Samopropisovací sady jsou často opatřeny děrováním pro snadnou archivaci a průběžným číslováním.

Lepení do bloku se často používá i při výrobě vstupenek, kuponů a cenných známek, lepení do bloku drží všechny listy pohromadě, jednotlivé listy lze ale snadno a rychle uvolnit.


Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


OŘEZ NA FORMÁT

postpress, technologie

OŘEZ NA FORMÁT

Nedílnou součástí každého polygrafického provozu by měla být i vlastní knihárna. Společnost LOGIK…

více ›

KAŠÍROVÁNÍ

postpress, technologie

KAŠÍROVÁNÍ

Kašírování (jinak také laminování papírem, olepování, potahování, …) je technologie polepování…

více ›

LAMINACE A LAKOVÁNÍ

postpress, technologie

LAMINACE A LAKOVÁNÍ

Polygrafie je výrobní obor, který zpracovává a tiskem rozmnožuje textové a obrazové předlohy…

více ›

ZUŠLECHŤOVÁNÍ TISKU

postpress, technologie

ZUŠLECHŤOVÁNÍ TISKU

Prostřednictvím nejmodernějších metod zušlechťování vkládáme do tisku osobitost. Zvýrazníme…

více ›

VRTÁNÍ DO PAPÍRU, KARTONU A LEPENKY

postpress, technologie

VRTÁNÍ DO PAPÍRU, KARTONU A LEPENKY

Polygrafická výroba se dnes skládá z celé řady dílčích operací, z nichž jednou je i vrtání do…

více ›

JAKÉ DRUHY KNIŽNÍCH VAZEB ZNÁTE?

postpress, taháky, knižní vazba

JAKÉ DRUHY KNIŽNÍCH VAZEB ZNÁTE?

MĚKKÉ VAZBY Vazba V1 s drátěnými skobkami V1 – sešitová brožura šitá. V2 – lepená, tzv.…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP