3D PUBLIKACE

blog, knižní vazba

3D PUBLIKACE

Pro ambiciózní vydavatelství Studio Marwin jsme v rámci projektu Marwin Edition konstrukčně navrhli, vytiskli a knihařsky zpracovali dvě jedinečné prostorové knihy. Jejich výjimečnost tkví zejména ve složitosti vyobrazených motivů. Jsou důkladně promyšleny tak, aby se v knize i při opakovaném otevření vždy zobrazovaly stejně, držely tvar a zachovaly si požadovanou funkčnost.

Obě knihy jsme ve fázi vývoje důsledně testovali. Složitost jednotlivých prvků nám nedovolila použít pro kompletaci strojní knihaření, a tak nastoupili zaměstnanci a všechny knihy v těchto sériích kompletovali ručně. Výsledkem je naprostý originál, nad kterým zaplesá srdce každého milovníka knih.

Betlém

Prostorovou knihu malebného lidového betlému navrhl výtvarník Milan Teslevič, kterého možná znáte jako dvorního ilustrátora nesmrtelných Foglarových děl. Po otevření betlému dýchne na čtenáře atmosféra starých časů, lidových zvyků a vánoční pohody.

Ve složeném formátu se kniha pyšní rozměry 220 × 320 mm. Po rozložení kniha zabere prostor 440 × 320 mm. Maximální výška celkem sedmi 3D prvků dosahuje 250 mm. Aby publikace vydržela dlouho krásná, použili jsme na ni matnou laminaci.

Indiáni

Druhou publikací, kterou jsme v létě pro vydavatelskou řadu Marwin Edition připravovali, je kniha Indiáni. Jedná se o rozsáhlou publikaci o severoamerických indiánech, která atraktivním způsobem popisuje život původních obyvatel Severní Ameriky. Součástí knihy je nádherný prostorový prvek, který ve 3D formátu znázorňuje klasický indiánský tábor a intuitivně doprovází děj celé knihy. Malí i velcí čtenáři se k ní jistě budou rádi vracet. Všechny ilustrace v knize pochází, stejně jako v případě betlému, od Milana Tesleviče a vycházejí z dobových pramenů či dochovaných fotografií. Po odborné stránce na přípravě knihy spolupracoval legendární cestovatel a náčelník kmene Kikapů pan Miloslav Stingl. Ten je zároveň váženým kmotrem knihy. Každý výtisk včetně prostorového prvku jsme pečlivě lepili a kompletovali ručně. Na knihu o formátu 220 × 320 mm jsme použili vazbu V8.


Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


ADVENTNÍ KALENDÁŘ CHUPA CHUPS

blog, reference

ADVENTNÍ KALENDÁŘ CHUPA CHUPS

Klient: Perfetti van Melle  Netradiční výzvu pro nás představoval adventní kalendář…

více ›

V LOGIKU VZNIKL ORIGINÁLNÍ OBAL KINGDOM COME DELIVERANCE

blog, reference

V LOGIKU VZNIKL ORIGINÁLNÍ OBAL KINGDOM COME DELIVERANCE

Na podobě této celosvětově úspěšné počítačové hry od české společnosti Warhorse Studios jsme se…

více ›

Nivea fandí hokeji i obalem

blog, dárkové balení

Nivea fandí hokeji i obalem

Mistrovství světa v ledním hokeji je každý rok šancí pro mnoho značek využít jeho marketingový…

více ›

BRÝLE POSLEDNÍ ZÁCHRANY Z PAPÍRU

blog, INSPIRACE

BRÝLE POSLEDNÍ ZÁCHRANY Z PAPÍRU

Jako dárek k našemu novému BLOGu jsme pro naše zákazníky přichystali BPZ, tedy brýle poslední…

více ›

Dárek pro šéfa trochu jinak…

blog

Dárek pro šéfa trochu jinak…

„Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé…“ Přesně tuhle písničku jsme koncem prosince…

více ›

TADY ŽIJE (NEJEN) JACK

blog

TADY ŽIJE (NEJEN) JACK

V průběhu roku 2015 jsme připravovali několik projektů pro společnost Brown-Forman, respektive…

více ›

VÁNOČNÍ BALENÍ NIVEY

blog, obaly

VÁNOČNÍ BALENÍ NIVEY

Klient: Beiersdorf, spol. s r. o.13. 11. 2018 Pro značku Nivea jsme opětovně vyvinuli, graficky…

více ›

NOVÉ ČÍSLO NAŠEHO BLOGU JE NA SVĚTĚ

blog

NOVÉ ČÍSLO NAŠEHO BLOGU JE NA SVĚTĚ

I tentokrát se v našem občasníku můžete dozvědět mnoho zajímavých věcí. Dočtete se, jak funguje…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP